SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Antalya’da düzenlenen Türkiye Su Jeti Şampiyonası’nın 2. ayağı sona erdi.

Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından düzenlenen şampiyonanın ikinci ayağı, Konyaaltı sahilinde gerçekleşti. Şampiyonaya katılan 28 sporcu, drag ve slalom kategorilerinde 2 bin 150 metrelik parkurda yarıştı.

Yarışlar sonunda yamaha slalom kategorisinde Ali Komşusu birinci, Bekir Uslu ikinci, Veli Özkan Piro üçüncü oldu. Yamaha drag kategorisinde Hakan Akgün birinciliği, Nilgün Bayırlı ikinciliği, Talip Alp Baysan üçüncülüğü elde etti.

Open drag kategorisinde Ali Komşusu birinci, Hakan Akgün ikinci, Galip Bebek üçüncü olurken, open class kategorisinde ise Ali Komşusu birinciliği, Veli Özkan Piro ikinciliği ve Kahraman Aktaş üçüncülüğü eldi etti. 6 ayaktan oluşan şampiyonanın üçüncü ayağı Sinop’ta gerçekleşecek.

Öte yandan vatandaşların da ilgi gösterdiği şampiyonada, fly board gösterisi de sunuldu.

“Su jeti gelişmekte olan bir spor”

Türkiye Motosiklet Federasyonu yönetim kurulu üyesi Mahmut Nedim Akülke, gazetecilere, Antalya’nın güzel bir organizasyona ev sahipliği yaptığını söyledi.

Şampiyonanın ilk ayağının Bodrum’da yapıldığını belirten Akülke, “6 ayaklı bir şampiyona olacak. Yarışmaya yabancı ülkeden 8 sporcu da katıldı. Su jeti gelişmekte olan bir spor. İnşallah önümüzdeki yıllarda uluslararası organizasyonlara da ev sahipliği yapacağız” dedi.