SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cim-Bom'da İtalyan teknik adamın stoper isteğini dikkate alan sarı-kırmızılıların devre arasında da ismi gündeme gelen Botafogolu Doria transferinde sona yaklaştığı belirtildi.

Milliyet’in haberine göre; 19 yaşındaki yetenekli defans oyuncusu için kesenin ağzını açan Aslan 6 milyon euroya kadar çıkarken, pazarlıkların sürdüğü belirtildi. Brezilya ekibinin 10 milyon euro istemesi, transferin önündeki en büyük engel olurken, Galatasaray önerdiği paranın yanı sıra oyuncunun satışından da yüzde 20 pay teklif etti.

Yüksek bütçeli transfere ekonomik nedenlerle sıcak bakmayan yönetimin, oyuncunun potansiyeli ve Brezilya'da Thiago Silva'nın veliahtı olarak görülmesini de dikkate alarak bu transfer için kesenin ağzını açtı.  Oyuncunun bonservisinin kulüp ve yatırımcılarda olması sürecin uzamasına neden olurken, Başkan Ünal Aysal da genç yeteneği istediklerini doğruladı.

Aysal ve Prandelli'nin, scout ekibinden gelen, “Çok büyük potansiyel ve lider ruhlu bir stoper. İki yıl içinde 30 milyon euroya satılabilecek bir oyuncu” raporunu dikkate alarak bu isim üzerinde durdukları bildirildi.

Yayınlanma Tarihi:20:51,