SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de Diego sistemi tutmadı

Diego Ribas'ın gelişi sonrası yeni bir sistem deneyen Ersun Yanal, başarısız olunması üzerine maçların son bölümlerinde bundan vazgeçmeye başladı.

Güncellenme: 19:05, 03/08/2014
Fenerbahçe’de Diego sistemi tutmadı

Topuk Yaylası Tesisleri’nde başladığı hazırlık çalışmalarına İngiltere ve Danimarka’da devam eden Sarı Lacivertliler, bu süre içinde 3 hazırlık maçı oynadı. İlk olarak İran’ın Sepahan Takımı’nı 1-0 ile geçen Fenerbahçe, daha sonra oynadığı iki karşılaşmadan ise mağlup ayrıldı.

İngiltere’de Sheffield United ile karşılaşan Fenerbahçe, rakibine 2-1’lik skorla yenilirken Danimarka’da oynanan Sevilla maçında da 2-0 ile mağlup oldu.

Teknik Direktör Ersun Yanal’ın özellikle Sevilla karşısında Diego Ribas’lı yeni sistemi oyuncularına uygulatmaya çalıştığı gözlenirken tecrübeli teknik adamın maçın son bölümlerinde geçen sezon uyguladığı sisteme dönmesi dikkat çekti. Diego Ribas’ın transferi ile yeni sisteme geçilme denemeleri ve yoğun kamp programının yorgunluk etkileri ile istenilen sonuçlar alınamadı.

Ersun Yanal, takımının 25 Ağustos’ta oynanacak Süper Kupa finaline kadar tam anlamıyla hazır olmasını planlarken Dünya Kupası’ndan dönen futbolcuların yeni sezon çalışmalarında takıma katılması ve istenilen seviyeye gelmesi bekliyor. Webo ve Emenike’nin çalışmalara başlamasının ardından Kuyt’ın da önümüzdeki hafta kampa katılmasıyla eksiksiz çalışmalara başlanacak.

Fenerbahçe yeni sezon hazırlıklarını 8 Ağustos Cuma Günü Soma için düzenlenen mini turnuvada oynayacağı Beşiktaş ve Chelsea maçlarıyla devam edecek. Bu turnuvanın ardından 16 Ağustos’ta Olimpiakos ile İstanbul’da karşılaşacak Fenerbahçe, bu maçın ardından İtalya’nın yolunu tutacak.

Sarı Lacivertliler, 19 Ağustos’ta Salih Uçan’ın kiralık gönderildiği Roma ile Roma Olimpiyat Stadı’nda karşılaşarak Süper Kupa Finali öncesi hazırlık maçlarını tamamlayacak.