SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bolt koleksiyonu tamamladı

Jamaikalı atlet Bolt, olimpiyat ve dünya şampiyonluklarının ardından 4x100 metrede yarıştığı İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları'nda da altın madalya kazandı.

Güncellenme: 12:02, 03/08/2014
Bolt koleksiyonu tamamladı

20. İngiliz Milletler Topluluğu (Commonwealth) Oyunları’nda erkekler 4×100 metre takım yarışında altın madalyaya ulaşan Jamaikalı sprinter Usain Bolt, kazandığı madalyayla koleksiyonu tamamladığını söyledi.

Olimpiyatlardaki 6, Dünya Şampiyonası’ndaki 8 şampiyonluğunun yanı sıra 2005’teki Orta Amerika ve Karayipler Şampiyonası’nda da bir altın madalyası bulunan Bolt, kariyerinin 16. altın madalyasını İskoçya’da düzenlenen Commonwealth Oyunları’nda boynuna taktı.

Jason Livermore, Kemar Bailey-Cole ve Nickel Ashmeade’den oluşan Jamaika’da bayrağı taşıyan son isim olan Bolt, yarışı 37.58 saniyede bitiren takımının, hem İngiltere ile Trinidad ve Tobago’nun önünde birinci olmasına hem de oyunların rekorunu kırmasına yardımcı oldu.

Dizindeki sakatlık nedeniyle çalışmalara yalnızca 1,5 ay önce başlayan Bolt, ilk kez katıldığı Commonwealth Oyunları’nda kariyerinin 16. altın madalyasını kazanmasının ardından BBC’ye yaptığı açıklamada, buraya elinden gelenin en iyisini yapmaya geldiğini belirterek, “Sakatlık sonrası ilk yarışımdı. Bu yüzden sonuçtan mutluyum. Bu madalyayla koleksiyonumu tamamladım” ifadelerini kullandı.