SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yanal: “Top manyağı yaptık”

Akşam Gazetesi yazarı Alaattin Metin, sarı-lacivertli takımın teknik direktörü Ersun Yanal'ın Sheffield maçının ardından söylediği sözleri kaleme aldı.

Güncellenme: 13:15, 02/08/2014
Yanal: “Top manyağı yaptık”

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’a olan yakınlığı ile bilinen ve FBTV’de uzun bir süredir program yapan Akşam Gazetesi yazarı Alaattin Metin, sarı-lacivertli takımın teknik direktörü Ersun Yanal’ın Sheffield maçının ardından söylediği sözleri kaleme aldı.

Daha sezon açılışında F.Bahçe sürpriz bir şekilde Konya’ya yenildiği maçtan sonra bile “Biz şampiyon olacağız” diyecek kadar takımına inanan Ersun Hoca, Sheffield maç sonrası “Ortalığı silip süpüreceğiz” diyerek daha da iddialı konuştu. “Bu daha ikinci maçımız” diyor. “Daha maçlarımız var. Daha iyi olacağız” diyerek gelinen noktadan daha başlangıç olduğuna dikkat çekiyor.

BARCELONA GİBİ TİKİ TAKA PAS

F.Bahçe’nin ilk 60 dakikada Barcelona’nın “Tiki taka” paslarından esintiler sunması nedeniyle de gelecek sezonla ilgili beklentileri tavan yaptıracak iddiasını da ortaya koyuyor: “Bu tempoda oynarsak ortalığı silip süpürürüz. Bir ara baktım, rakibe top göstermedik, rakibi top manyağı yaptık. En büyük silahımız bu top çevirme, çünkü usta oyuncularımız var” diyor.

 

 

Yayınlanma Tarihi:13:11,