SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘İyi mücadele etmeliyiz’

EuroChallenge Avrupa Kulüpler Şampiyonası'nda birinci olarak Türk spor tarihine geçen, Hokey Erkekler Açık Alan Süper Ligi takımlarından Gaziantep Polisgücü, son 7 yıldır elde ettiği Türkiye şampiyonluğuna yenisini eklemek istiyor.

Güncellenme: 13:32, 02/08/2014
‘İyi mücadele etmeliyiz’

Kulüp Başkanı Mehmet Kaplan, yaptığı açıklamada, Avrupa’da merakla takip edilen, Türkiye’de de yeni yeni ilgi görmeye başlayan hokeyde takım olarak dünya markası haline geldiklerini söyledi.

EuroChallenge Avrupa Kulüpler Şampiyonası’nda birinci olarak Türk spor tarihine geçtiklerini, ayrıca son 7 yıldır ligde Türkiye şampiyonluğunu ellerinde bulundurduklarını hatırlatan Kaplan, ligin ilk etabını en yakın rakiplerine 6 puan farkı atarak tamamladıklarını anımsattı.

Eylül ayında başlayacak ligin ikinci etabı için hazırlık çalışmalarına başlayacaklarını belirten Kaplan, şöyle konuştu:

“Normal şartlarda hazırlıklara başlamayı planlıyorduk. Ama milli maç nedeniyle ikinci etap maçlarının eylül ayına ertelenmesi nedeniyle işi biraz yavaştan aldık. Zaten hazırlıklara erken de başlayamazdık. Çünkü kadromuzdaki sporcuların neredeyse tamamına yakını milli takımda yer alıyor. Tam kadro itibariyle dün bir araya gelebildik. Pazartesi günü de teknik heyetle bir araya gelip, hazırlık çalışmalarını kurgulamaya çalışacağız.”

Hazırlıkların ardından ikinci etap maçlarında daha iyi performans göstereceklerine inandığını anlatan Kaplan, “İlk etapta iyi puanlar almış olsak da gerçek gücümüzü puan tablosuna yansıtabildiğimizi söyleyemem. O yüzden ilk etaptaki hatalardan ders çıkarıp, daha iyi mücadele eden bir takım olacağız. Biz 7 yıldır şampiyon olan bir takımız. Bunu taçlandırmamız gerek. Bu bilinçle, hareket edip, müzemize bir şampiyonluk daha götürmeliyiz” dedi.

Devre arasında transfer yapmayı düşünmediklerini vurgulayan Kaplan, şunları kaydetti:

“İkinci etabı, ilk etaptaki kadromuzla sürdüreceğiz ancak Avrupa müsabakalarına çıkarken yerli ve yabancı transfer çalışmalarına ağırlık vereceğiz. Çünkü zaten Türkiye ligine göre üst düzey bir takıma sahibiz. Avrupa’da daha iyi sonuçlar alabilmek için bazı takviyeler yapıp, Türkiye’ye yeni sevinçler ve heyecanlar yaşatmak istiyoruz.”