SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İsmail Kartal’dan Emenike açıklaması

Fenerbahçe yardımcı antrenörü İsmail Kartal, yeni sezon çalışmalarının iyi gittiğini ve takımı test etme açısından birbirinden önemli hazırlık maçlarına çıkacaklarını ifade etti.

Güncellenme: 19:15, 02/08/2014
İsmail Kartal’dan Emenike açıklaması

Fenerbahçe Televizyonu'na konuşan İsmail Kartal, kampa İngiltere'de katılan Emenike için “Emenike daha hazır olmadığı için onu oynatamıyoruz. Özel antrenman programı ile Emenike'yi en yakındaki maçlara kadar hazırlamaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Sheffield United maçına değinen İsmail Kartal, “İlk bölümde iyi görüntü verdik, ardından gençlere de şans verme adına çok fazla değişiklik yaptık. İstediğimizi oyun olarak aldık. Kazansak iyi olurdu, sonuçta biz şampiyon takım olarak buradayız” diye konuştu.

Hazırlık maçlarının önemini anlatanKartal, hedefleri ise şu ifadelerle anlattı:

“Kendimizi de test etme açısından çok önemli rakiplere karşı mücadele edeceğiz. Yaptıklarımızın, yapmadıklarımızın notlarını teknik ekip olarak alacağız. Bu notlara göre de takım; fiziksel, teknik, taktik ve üretkenlik anlamında ekstra neler yapılabilir?  Bunların analizlerini oyunculara gösterip ardından sahada pratiğe dökmeyi amaçlıyoruz. Yeni sezona en iyi, kusursuz ve eksiksiz bir şekilde, tüm takım halinde hazır durumda girmeliyiz. Bu maçların sonucunda da en önemlisi fazla sakatlık vermeden ülkeye dönmek. Kalan hazırlık maçları sonrasında da ilk hedefimiz, Süper Kupa'yı kazanıp, ardından lige en iyi şekilde başlamak.”

Diego içinse ayrı bir parantez açan İsmail Kartal, sözlerini şu cümlelerle noktalandırdı:

“Diego ayrıcalıklı, bildiğimiz bir 10 numara. Üçüncü bölgede daha fazla topu tutabilen, topa sahip olan, topu koruyabilen, onun önünde oynayacak oyuncularımızın kaleye daha yakın olmalarını sağlayabilecek, üçüncü bölgede bütün bağlantıları yapabilecek; taktiksel anlamda çok usta, yetenekli ve kariyerli bir isim. Bunu da ispat etmiş oyuncu. Araya, arkaya atacağı toplar, kendisinin yaratacağı ve üretebileceği pozisyonların yanı sıra hem kendisinin atacağı goller hem arkadaşlarına atacağı paslarla bizi daha çok sonuca götürebileceğini düşünüyorum. Takıma çok önemli katkılar sağlayacak.”