SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

DIŞ HABERLER

İngiltere Premier Lig’de iddialı bir kadro kurmanın hesaplarını yapan Arsenal Menajeri Arsene Wenger, orta sahanın güçlendirilmesini istiyor. Bu doğrultuda yönetime bir rapor sunan Fransız çalıştırıcı, Porto’dan Juan Fernando Quintero’nun alınmasını talep ediyor.

Kolombiya Milli Takımı’nın da formasını giyen 21 yaşındaki genç yıldız, Wenger’in yeni keşfi olarak gösteriliyor. Porto ve Kolombiya formaları ile başarılı bir grafik sergileyen Quintero’nun, bir adım öteye geçebilmesi için Wenger ile çalışması gerektiğine inanılıyor.

Genç futbolculardaki potansiyeli iyi süzen ve bu potansiyelin ortaya çıkmasını sağlayan tecrübeli teknik adam, Quintero’yu da keşfettiği yıldızlar listesine eklemek istiyor.

YÖNETİM HAREKETE GEÇTİ

Wenger’in isteği doğrultusunda çalışmalara başlayan Arsenal yönetimi, Quintero için Porto’nun kapısını çaldı. Uzun zamandır süren pazarlıklarda iki kulüp de adım atınca olumlu gelişmeler yaşandı. Futbolcu ile her konuda anlaşan Arsenal’in, genç yıldızın Porto’yu da 16 milyon pound’a ikna etmek üzere olduğu öğrenildi.

Orta sahanın ortasında ve forvet arkasında görev yapabilen Quintero, geçtiğimiz sezon Porto’ya 10 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında transfer olmuştu. Porto forması ile geçen yıl 35 maça çıkan Quintero, 4 gol atarken, 4 de asist yapma başarısı göstermişti.

Kolombiya’nın 2014 FIFA Dünya Kupası kadrosunda da yer alan başarılı oyuncu, etkili bir futbol ortaya koysa da James Rodriguez’in gölgesi altında kalmıştı.