SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fikret Orman, kulübün aylık olarak çıkardığı Beşiktaş Dergisi’nin Ağustos sayısında yer alan yazısında, özellikle taraftarların yeni formalarla takımı desteklemelerini istedi.

“Biz Beşiktaşlılar formamızın kutsallığına inanırız” diyen siyah-beyazlı kulübün başkanı, “Formamızı 111 yıldır şerefle, onurla taşımanın sonsuz gururuna sahibiz. Bütün Beşiktaşlıların yaşamında, formamızı giydiği günün, ilk formamızı satın aldığı anın yeri özeldir. Her Beşiktaşlı için, Beşiktaş formasının paha biçilemeyecek bir değeri vardır. 2014-2015 sezonu için formalarımızı hazırlarken, bütün bu sorumluluklarımızın bilincindeydik. Forma sponsorumuz adidas ile titiz bir çalışma yaptık ve Beşiktaşımıza layık üç ayrı dizayndaki forma ile taraftarlarımızın huzuruna çıkmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Taraftarların yeni formaları beğeneceklerine, sahip çıkacaklarına yürekten inandığını vurgulayan Orman, “Beşiktaşlı olmayı, bir yaşam biçimi haline getiren büyük taraftarımız, takımımızı yeni formalarımızla maçlarımıza gelerek destekleyecektir. Yeni sezonda elde edeceğimiz başarılarla Türkiye’nin siyah beyaza boyanması, bütün Beşiktaşlıların sokaklarda formalarıyla dolaşması en büyük hedefimizdir” ifadelerini kullandı.

Vodafone Arena’nın gururunu hep beraber yaşamak için Ramazan ayında iftar yemeklerini Doğu Tribünü’nde düzenlediklerini hatırlatan Fikret Orman, yine taraftarlara seslenerek şu görüşlere yer verdi:

“Camiamızdan çeşitli meslek grupları, dernekler ve kulüp üyeleri ile bu iftar yemeklerinde bir araya geldik, sohbetler ettik, görüş alışverişinde bulunduk. Mabedimizin açılmasıyla birlikte Beşiktaş’ın aydınlık günleri çok daha rahat olacaktır. Acı çekmeden güneşli günleri görmek mümkün olmuyor. Şu anda Türkiye’de yirmi altı stat yapılırken, yirmi beşine devlet katkı sağlıyor. Biz stadımızı, hiçbir yerden katkı almadan, kendi alın terimizle, Beşiktaş’a güvenen sponsorlarımızla ve bizlere güvenip loca ve kombine alan taraftarlarımızın emekleriyle yapıyoruz. Bu nedenle sizlerden kombinelerimize, formalarımıza, diğer lisanslı ürünlerimize ve yayınlarımıza olan ilginizi devam ettirmenizi bekliyor, kulübüm ve şahsım adına her katkı için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

“En iyisini yapmaya çalışıyoruz”

Başkan Orman, başarı için tüm branşlarda en iyisini yapmaya çalıştıklarını dile getirdi. Beşiktaş’a faydalı olacağına inandıkları santrafor Demba Ba’yı transfer ettiklerini belirten Fikret Orman, şu ifadeleri kullandı:

“Teknik direktörümüz Slaven Bilic yönetiminde Almanya ve İngiltere’de yaptığı kamplarla yeni sezona hazır hale gelen futbol takımımızla ilgili elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Yine diğer branşlarda da transfer çalışmalarımıza devam ediyoruz. Futboldan basketbola, hentboldan voleybola, atletizmden jimnastiğe, bokstan güreşe kadar Beşiktaş armasının temsil edildiği her branşta başarı hedefliyoruz. 111 yıldır olduğu gibi, bu sene de kulübümüzün, yönetimimizin, takımlarımızın en büyük gücü, her zaman olduğu gibi büyük Beşiktaş taraftarı olacaktır.

Büyük Beşiktaş camiasının el ele ve gönül birliği içinde arkamızda olduğunu bilmek bana hem güç hem de tarif edilemez bir onur veriyor. 2014-15 sezonunun başta Beşiktaşımız olmak üzere tüm rakiplerimize ve futbol ailesine hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim.”

 

Yayınlanma Tarihi:17:01,