SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Soma turnuvasının fikstürü belli oldu

Fenerbahçe, Beşiktaş ve Chelsea'nin katılacağı 8 Ağustos'taki üçlü turnuva, saat 20.30'da Fenerbahçe-Beşiktaş maçıyla başlayacak.

Güncellenme: 17:22, 01/08/2014
Soma turnuvasının fikstürü belli oldu

Fenerbahçe, Beşiktaş ve İngiltere Premier Lig takımlarından Chelsea’nin katılımıyla, 8 Ağustos Cuma günü, Soma’daki maden faciasında yaşamını yitiren madencilerin ailelerine yardım amacıyla düzenlenecek üçlü futbol turnuvasının fikstürü belli oldu.

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamaya göre, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nda, maçları 45’er dakika üzerinden oynanacak mini lig formatındaki turnuvada program şöyle:

20.30 Fenerbahçe-Beşiktaş

21.30 Fenerbahçe-Chelsea

22.30 Chelsea-Beşiktaş

Galibiyete 3, beraberliğe 1 puanın verileceği turnuvada en fazla puana sahip takım birinci olacak. Uzatma süresinin ve penaltı atışının olmayacağı turnuvada, aynı averaja sahip olunursa, birinci kura ile belirlenecek. Takımların istediği kadar oyuncu değiştirebileceği maçta görülen kartlar sonraki resmi maç için geçerli olmayacak.

Turnuvadan elde edilecek hasılat, masraflar çıktıktan sonra, Soma’da hayatını kaybeden madencilerin ailelerine bağışlanacak. Chelsea’nin turnuva için herhangi bir gelir talebinde bulunmadığı bildirildi.