SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rüzgarın oğlu Kerim Frei!

Gurbetçi futbolcu driplingleriyle Feyenoord’un sol kanadını felç etti, Gökhan Töre’yi aratmadı. Golde ise 9 saniyede topla 70 metre koşarak dudak uçuklattı.

Güncellenme: 07:41, 01/08/2014
Rüzgarın oğlu Kerim Frei!

Alican ESENCİ / AMKSPOR

Beşiktaş’ın geçen sezon başında büyük ümitlerle transfer ettiği Kerim Frei beklentilerin uzağında kalmıştı. Bu sene Bilic'in hazırlık kampı programı gurbetçi oyuncuya yaradı, 20 yaşındaki yıldız Feyenoord karşılaşmasında göz kamaştırdı. Transferi bir türlü gerçekleşmeyen Gökhan Töre'nin yokluğunda sağ kanatta boy gösteren Frei, eski takım arkadaşını aratmadı. 90 dakika boyunca çok hareketli bir görüntü çizen milli oyuncu, attığı golde de taraftarları mest etti.

RAKİPLERİ İZLEDİ

Mücadelenin 70. dakikasında rakibin orta sahadaki hatasını iyi değerlendiren Frei topu kaptı. Rakibini şık bir şekilde geçen gurbetçi futbolcu müthiş driplingiyle Feyenoord ceza sahasına girdi ve Beşiktaş'a belki de turu getiren golü kaydetti. Topu kontrolüne aldıktan sonra 7 saniyede Hollanda ekibinin kalesine ulaşan Kerim, ne kadar hızlı ve yetenekli bir futbolcu olduğunu bir kez daha kanıtladı. Beşiktaşlı taraftarlar da internet siteleri ve forumlarda Kerim Frei'ye övgüler yağdırdı. Yıldız oyuncu geçen sezon başında Fulham'dan 3 milyon euro karşılığında transfer edilmişti. O dönemde tartışma yaratan Kerim transferinin ne kadar doğru bir transfer olduğu kanıtlandı.

Yayınlanma Tarihi:07:39,