SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

AMKSPOR

14-27 Temmuz tarihleri arasında yurt dışında sezon öncesi hazırlık kampını gerçekleştiren Galatasaray, dört günlük iznin ardından bugün saat 17.30'da Florya Metin Oktay Tesisleri'nde yapacağı antrenmanla sezon öncesi hazırlıklarına devam edecek. Cesare Prandelli ise tatilde bile boş durmadı. İlk etap kamp çalışmalarını görüntülerle analiz eden İtalyan teknik adam, bir sonraki hazırlık dönemi için ayrı ayrı çalışma programları hazırladı.

TEK TEK DEĞERLENDİRDİ

Sezon öncesi hazırlıkları kapsamında Avusturya'da kamp yapan ve Macaristan'a geçerek ilk etabı tamamlayan Galatasaray'da Prandelli, oyuncularına izin vermişti. İtalyan çalıştırıcı, tatilde kamp raporlarını inceledi. Ekibi tarafından hazırlanan görüntülü antrenman analizlerini inceleyen Prandelli, futbolcuların performansını tek tek değerlendirdi. Takımın fizik durumunu iyi bulan italyan teknik adam, gözüne çarpan detayları, ikinci etapta oyuncularına anlatmak için notlar aldı.

FELSEFESİNİ OTURTACAK

İdmanlarda futbolculardan sürekli ileriye, yerden pas yapmalarını isteyen Cesare Prandelli, ikinci etap hazırlıklarında da oyun felsefesini oturtmaya çalışacak. Prandelli'nin üzerinde durduğu ikinci çalışma sistemi ise hücum pres. Futbolcularına topun sahibi olmaları gerektiğini sık sık anlatan tecrübeli teknik adam, analiz ekibinin kendisine sunduğu raporlara göre de özel çalışma programları hazırlayacak. Böylece takım daha da iyi olacak.