SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

A Milli Bayan Voleybol Takımı Başantrenörü Massimo Barbolini, FIVB Dünya Grand Prix’si ilk maçında Japonya’ya karşı galibiyeti hak ettiklerini belirterek, “Oyuncularımla gurur duyuyorum. Onlar adına çok mutluyum” dedi.

Barbolini, A Grubu’nda Japonya’yı 3-0 yendikleri maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, karşılaşmaya iyi başlayamadıklarını, ancak ilerleyen bölümlerde performanslarını arttırdıklarını söyledi.

Uzun süredir çok yoğun çalışma temposuyla şampiyonaya hazırlandıklarını vurgulayan Barbolini, “Oldukça zorlu gruptayız. Dünyanın en iyi takımlarıyla oynayacağız. Japonya karşısında ise galibiyeti hak ettik. Oyuncularımla gurur duyuyorum. Onlar adına çok mutluyum” diye konuştu.

Barbolini, yarın karşılaşacakları ABD’nin, Japonya’ya göre blokta daha iyi olduğuna dikkati çekerek, mücadelenin zorlu geçeceğini kaydetti.

Takım kaptanı Gözde Sonsırma ise milli takıma yeni katılanlar olmasına rağmen kısa sürede kaynaştıklarını dile getirerek, “Maça çok konsantre şekilde başladık. Üçüncü sette seyircimizin desteğiyle geri dönmeyi başardık. Grand Prix, Dünya Şampiyonası öncesi çok önemli bir hazırlık” ifadelerini kullandı.