SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kayserispor, futbolcuları Engin Bekdemir’in sözleşmesini tek taraflı feshettiğini bildirdi.

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, Bekdemir’in yaptığı fesih işleminin usulsüz olduğu belirtilerek, şu görüşlere yer verildi:

“Kulübümüze gönderdiği feshi ihbar yazısı ile kulübümüz ile olan sözleşmesini tek taraflı olarak feshetmiş bulunmaktadır. Futbolcuların sözleşmeyi fesih sebepleri ile usulü, TFF Profesyonel Futbolcuların Statüsü ve Transferleri Talimatı’nın 28. ve 29. maddelerinde açıkça belirtilmektedir. Engin Bekdemir tarafından gerçekleştirilen anılan fesih bu düzenlemelere aykırı bulunmakta olup, dolayısıyla haksız bir fesih niteliğindedir.”

Kayserispor olarak, yasal yollara başvurulacağı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Haksız bir fesih durumunda gerek feshi gerçekleştiren futbolcunun gerekse de bu futbolcuyu transfer edecek kulübün haksız feshin sonuçlarından müştereken ve müteselsilen sorumlu olduğu şüphesizdir. Bu kapsamda her türlü hukuki başvuru hakkımızı kullanacağımızı, sözleşmenin haksız olarak feshedilmesi sebebiyle tazminat ve anılan futbolcunun 6 aydan az olmamak üzere 12 aya kadar sportif ceza ile cezalandırılması da dahil olmak üzere gerekli girişimleri yapacağımızı, anılan futbolcunun başka bir kulübe transfer olması halinde bu kulüp hakkında da anılan fesih tazminatından sorumlu tutulması ve iki transfer ve tescil dönemi boyunca yeni bir futbolcu transfer etmekten men edilmesi taleplerinde bulunacağımızı kamuoyuna saygılarımızla bildiririz.”

Yayınlanma Tarihi:11:08,