SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig ekiplerinden Gaziantep Büyükşehir Belediyespor, 2. etap çalışmalarına Düzce’de başladı.

İlk etap kampını Bolu’da tamamlayan Gaziantep ekibi, 3 günlük bayram izninin ardından Fenerbahçe Topuk Yaylası Tesisleri’nde kampa girdi. Teknik Direktör Nurullah Sağlam gözetiminde çalışmalarını sürüdüren futbolcular, günde çift antrenman yaparak sezona hazırlanıyor.

Çalışmalara Beşiktaş’tan kiralanan genç orta saha oyuncusu Muhammed Demirci de katıldı.

Teknik Direktör Nurullah Sağlam, antrenmanın ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, yurt dışındakiler de dahil olmak üzere son yıllarda gördüğü en güzel tesislerden birinde kamp yaptıklarını söyledi.

Tesisin yapımında emeği geçenlere teşekkür eden Sağlam, “Diğer takımların faydalanmasını sağlayan anlayışa da saygı duymak ve teşekkür etmek lazım. Bu yüzden Fenerbahçe camiasına teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kadronun son şeklini almaya başladığına dikkati çeken Sağlam, şunları kaydetti:

Bir-iki rötuşumuz olacak. Onları da yaptıktan sonra tam mantaliteyi oturtmaya çalışan, bunları da özel maçlarla pekiştirmeye çalışan takım olacağız. Bu düşünce içinde olacağız. Ondan sonra da çok zamanımız yok, lige gireceğiz. Bu seneki hedefimiz, Süper Lig’deki seyirci potansiyelini aşağıya da yansıtmak. Rakiplerimin hepsine saygı duyuyorum, yaklaşık 10 takım bizimle aynı düşünceyi paylaşarak yola çıkıyor. Bu da ligin renkli ve zevkli hale gelmesini sağlayacak. Biz de bu konuda üzerimize düşeni yapmaya çalışacağız.

Umut ederim ki en fazla sevinen taraf statlara gelenler ve televizyon karşısında bizi takip edenler olur.”

Beşiktaş’tan kiralanan Demirci’nin takıma katkısının büyük olacağını belirten Sağlam, “Başta Fikret Orman olmak üzere Beşiktaş camiasına teşekkür etmek lazım. Bu konuda bize yardımcı oldular ve Muhammed’in aramıza katılmasını sağladılar. Bizim de onlara borcumuz, Muhammed’in Beşiktaş’a üst düzeyde katkı sağlayacak şekilde dönmesini sağlamak olacak. Bu konuda onun da bizim de üzerimize düşen görev had safhada. Bunun altından kalkabileceğimizi düşünüyorum. Gerçekten karakterli ve düzgün bir oyuncu ile çalışacağız. Onda emeği olan herkese teşekkür ederim. Biz de ‘bir nebze de olsa emeğimiz olsun’ diye uğraş vereceğiz” ifadesini kullandı.