SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Güney Amerika pazarında

Kaliteli bir stoper için girişimlerini sürdüren Galatasaray, Botafogo’nun sambacısı veya River Plate forması giyen Kolombiyalı yıldızın işini bitirecek...

Güncellenme: 07:12, 01/08/2014
Galatasaray Güney Amerika pazarında

AMKSPOR

Kariyerini Arjantin'in River Plate Kulübü'nde sürdüren Kolombiyalı stoper Alvarez Balanta hakkında önceki gün, “6.5 milyon euro karşılığında Valencia'yla anlaştı” haberleri çıkmıştı. Ancak bu haberler resmiyet kazanmadı. Çünkü İspanyol ekibi büyük bir maddi kriz yaşıyor. 6.5 milyon euro gibi bir rakamı ödeyecek durumları yok. Galatasaray da bu sebeple araya girerek Arjantin kulübüne teklifte bulundu.

AVRUPA’DA OYNAMAK İSTİYOR

21 yaşındaki yıldız için satın olma opsiyonuyla birlikte kiralama önerisi getirildi. Satın alma opsiyonunun ne kadar olduğu henüz bilinmezken rakamın 5 milyon euro civarında olduğu konuşuluyor. 1.81 boyundaki genç futbolcu, ülkesi Kolombiya'yla Dünya Kupası'nda da boy göstermişti. River'la mukavelesi 2017'de bitecek. Aslan, Balanta haricinde Botafogo'nun 19'luk stoperi Doria'yla da ilgileniyor.

CHEDJOU VE DANY YOLCU

Prandelli öncesinde Mancini de Doria'yı çok istemişti. Gelecek yıllarda Brezilya futbolunun en önemli savunmacılarından biri olacağı söylenen Doria için ortalıkta dolaşan rakam tam 10 milyon euro… Genç oyuncuyla Milan'ın da ilgilendiği öğrenildi. 1.87 boyundaki Doria, 1 kez Brezilya Milli Takımı'nın formasını giydi. Botafogo, Milan ve G.Saray arasında en yüksek teklifi verene Doria'yı satacak. Chedjou ve Danny ise elden çıkarılacak.