SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig ekiplerinden Şanlıurfaspor’un Teknik Direktörü Cihat Arslan, yeni sezon hazırlıklarının oldukça verimli devam ettiğini belirterek, “Düzgün ve dengeli takım kurduğumuzu düşünüyorum. Bunu lige yansıtmaya çalışacağız” dedi.

Sezon hazırlıklarını takımıyla Kaynaşlı ilçesindeki Topuk Yaylası Tesisleri’nde sürdüren Arslan, tesisin çok güzel olduğunu ve çok iyi çalışma şartları bulunduğunu söyledi.

“Tesisler, kamp için ideal” diyen Arslan, “Takımı kuvvet ve fiziksel olarak tamamlamaya çalışıyoruz. İyi kamp geçiriyoruz. Verimli olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Takıma tecrübeli isimlerin katıldığını anımsatan Arslan, şunları dile getirdi:

“Tecrübeli isimler transfer ettik. Bilhassa Rodrigo Tello’nun takımımıza gelmesi bizi mutlu etti. Ona kaptanlığı da teslim ettik. Takımın lider oyuncusu görüyoruz. Hem Urfa hem de takımımız için önemli bir oyuncu. Türk futboluna da önemli hizmetler etti. Ekrem Dağ ve Serdar Özbayraktar geldi, son transfer olarak. Düzgün ve dengeli takım kurduğumuzu düşünüyorum. Bunu lige yansıtmaya çalışacağız. Genç ve tecrübeli oyuncular var. İyi birlikteliğimiz var.”

İkinci etep çalışmalarının ardından kısa ara vereceklerini ve üçüncü etap çalışmaları için yeniden Topuk Yaylasında bir araya geleceklerini anlatan Arslan, “Bu yıl hedefe oynama gayesindeyiz. İyi yapı kuruldu, inşallah başa güreşiriz. Geçen senenin üstüne koymayı hedefliyoruz. Takım çok dağıldı, geçen seneden 6 oyuncumuz var. Daha çok yeni bir ekibiz. Yeni ekip olmanın sıkıntılarını şu anda yaşıyoruz ama ligde yaşamayacağız. Kaynaşmayı takım bütünlüğünü sağlamış olarak lige gireceğiz. Hedef için koşacağız” diye konuştu.