SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

DIŞ HABERLER

George Orwell’ın kaleme aldığı ‘Bin Dokuz Yüz Seksen Dört’ isimli romanda yer alan ‘Big Brother’ (Büyük Birader) karakteri ete-kemiğe büründü. Romandaki bu karakter bütün insanları evlere ve caddelere yerleştirilen gizli kameralarla izleyerek, iktidarını devam ettirecek yaratıyordu.

İşte Manchester United’ın yeni menajeri Louis van Gaal de takımın antrenman tesisleri Carrington’da benzer bir uygulamaya gitti. Futbolcuları yakından tanımak isteyen Van Gaal, bu eksiğini teknoloji ile aştı. Tesislerin her alanına gizli kamerlar yerleştiren Hollandalı çalıştırıcı, tek tek her futbolcunun kaydını tuttu.

ESKİ ALIŞKANLIK

Antrenman alanının her yerine gizli kameralar yerleştirilmesini isteyen Van Gaal, bu sayede her futbolcunun tek tek antrenmanlarda sergilediği performansın kaydını tutuyor. Futbolcuların her hareketini, hatta yüz ifadelerini bile, kaydeden kameralar Van Gaal’in takımı tanımasını kolaylaştırıyor.

‘Defterli teknik adam’ olarak anılan Van Gaal, maçlarda bile sürekli defterine bir şeyler karalaması ile tanınıyor. Tecrübeli isim, şimdilerde ise dizüstü bilgisayarını elinden bırakmıyor. Gece gündüz kaydedilen görüntüleri izleyen Van Gaal, futbolcuya özel olarak uygulanacak antrenman programını belirliyor.

Kulübün kamera sistemini kurabilmek için 500 bin pound harcadığı öğrenildi.

Yayınlanma Tarihi:10:51,