SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Belhanda’da sürpriz gelişme…

Beşiktaş 10 numara transferinde seçeneklerini ikiye indirdi. Siyah-beyazlı yönetim, Belhanda ve Ruiz'den birini renklerine bağlamaya çalışıyor.

Güncellenme: 14:07, 01/08/2014
Belhanda’da sürpriz gelişme…

Beşiktaş Yönetimi orta sahaya yapılacak transfer için çalışmalarını sürdürüyor. Milliyet’te yer alan habere göre,  Siyah beyazlılar bir süre önce Bryan Ruiz ile ilgilenmeye başlamıştı. Kosta Rikalı futbolcu için Fulham ile temaslarda bulunan yöneticiler, yaklaşık 1 hafta önce listeye Younes Belhanda’yı da almıştı.

24 yaşındaki oyuncu için ilk olarak Dinamo Kiev Başkanı Ihor Surkis ile Fransa’da görüşen Başkan Fikret Orman ve İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi, Faslı futbolcuya talip olduklarını ifade etmişlerdi. Ukrayna ekbinin Başkanı Surkis ile yapılan ilk görüşmede maddi konular üzerinde çok durulmadığı öğrenildi. Beşiktaş’ın Faslı futbolcu konusunda ciddiyetini ortaya koyduğu görüşmede Dinamo Kiev’in Belhanda’yı satmakta çok istekli olmadığı ortaya çıktı.

2018 yılına kadar Ukrayna Kulübü ile sözleşmesi bulunan Belhanda, ülkedeki iç karışıklık nedeniyle takımdan ayrılmak istese de Başkan Ihor Surkis bu duruma çok sıcak bakmıyor. Ancak Beşiktaş Belhanda konusundaki ısrarını sürdürecek ve önümüzdeki günlerde Dinamo Kiev ile yeniden masaya oturacak.