SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Moussa Sow için Birleşik Arap Emirlikleri’nden gelen 12 milyon euroluk teklifi kabul etmedi.

Monaco, Al Jazira ve Al Shabab takımları Fenerbahçe’nin kapısını çaldı, Moussa Sow için 12 milyon euro teklif edildi. Yıllık ücreti bu sezon azalacağı için Moussa Sow’un mutsuz olduğu ve takımdan ayrılmak istediği öne sürülmüştü. Bu haberlerin ardından birçok takım Senegalli yıldız için sıraya girdi.

AZİZ YILDIRIM’DAN RET

Fransız devi Monaco, Birleşik Arap Emirlikleri’nin zengin kulüplerinden Al Jazira ve Suudi Arabistan’ın Al Shabab takımı, teklif yapan ekipler oldu. Bu üç takımın Fenerbahçe’nin kapısını 10 ile 12 milyon euro arasında değişen rakamlarla çaldığı kaydedildi. Ancak Moussa Sow’un, “Takımımda çok mutluyum. Ayrılmak gibi bir niyetim yok. Tek amacım dördüncü yıldızı takmak” ifadelerini kullanması sonrası Aziz Yıldırım bu tekliflerin tamamını geri çevirdi.

17 MİLYON EURO İSTİYOR

Aziz Yıldırım’ın, Moussa Sow’u isteyen takımlara, oyuncunun sözleşmesinde “17 milyon euroya serbest kalır” maddesi olduğunu hatırlattığı ve bu rakamın dışında hiçbir ücreti kabul etmeyecekleri mesajını gönderdiği öğrenildi. Hem forvette hem de sol kanatta görev yapan Sow, geçtiğimiz sezon elde edilen şampiyonlukta attığı kritik gollerle önemli bir paya sahip olmuştu.

Yayınlanma Tarihi:23:10,