SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Konya’da devam eden FIBA Genç Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda son 8 takım arasına girerek çeyrek finalde Letonya ile eşleşen Ay-yıldızlılar, podyumun en üstünde yer almayı hedefliyor.

Genç Erkek Milli Takım Başantrenörü Ömer Uğurata, çeyrek finale kalan bütün takımların birbirini yenebilecek kapasitede olduğunu söyledi. Şampiyonanın başından beri adım adım düşündüklerini, gruptan çıkarak ve ilk 8’e kalarak iki adım attıklarını belirten Uğurata, “Geriye, atılması gereken 3 adım kaldı. Çeyrek finalde Letonya ile eşleştik. Rakibimizle, Yıldızlar Avrupa Şampiyonası’nda grubun son maçında oynamış ve kaybetmiştik” dedi.

Uğurata, Letonya’nın savaşçı bir takım olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

“40 dakika boyunca aynı tempoyla maçı bırakmadan oynuyorlar. Onlara karşı güçlü yönlerimizi ortaya çıkaracak, zaaflarımızı ortadan kaldıracak şekilde çalışmalarımızı yapacağız. Çeyrek final karşılaşmasında seyircimiz önünde ilk 4’e kalıp, bir adım daha atmak istiyoruz. İlk 4’e girersek dünya şampiyonası vizesini almış olacağız. Bizim için çok iyi olacak. Şampiyonada podyumda olmayı, podyumun da en üstünde yer almayı hedefliyoruz. Bunu yapabilecek bir takımız. Oyuncularıma çok güveniyorum.”

Türkiye, 1 Ağustos Cuma günü saat 20.45’te Konya Büyükşehir Spor ve Kongre Merkezindeki çeyrek final maçında Letonya ile karşılaşacak.