SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süper başlangıç

31 Temmuz 2014

BEŞİKTAŞ Şampiyonlar Ligi ön eleme turuna çok başarılı bir başlangıç yaptı. Kartal sahaya geçen sezonki oyuncuları ile çıktı. Ancak önemli artıları, çok disiplilnli bir mücadale ortaya koymaları ve cesur bir futbol oynamalarıydı. Savunmada hata yapmadan rakibin zaaflarından iyi yararlandılar. Golü erken bulmuş olmaları büyük avantajdı. Sonrasında karşılaşmanın ikinci yarısının başında Feyenoord yüklenmiş olsa da Kerim Frei'ın şans golü tur kapısını sonunma kadar araladı.

ATIBA Hutchinson bu sezon da takımın yükünü çekeceğe benziyor. Çok iyi işler yaptı. Takımını her kadaemede iyi yönlendirdi, ikili mücadelelerde ayakta kalmayı başardı. Onun bu performansı genç oyuncular için de çok güzel bir örnek olmalı.

FEYENOORD takımı çok genç oyunculardan kurulu bir kadroyla sahaya çıktı. Tecrübe eksikleri ön plandaydı. Kondisyon olarak çok güçlü ancak sonuca giden yolda başarısızdılar. Öylesine kısır bir futbol oynadılar ki kalemizde hiçbir tehlike yaratamadılar.

Kartal umut verdi

BEŞİKTAŞ'IN bu kontrollü ve geçen yıla göre daha disiplinli oyunu gelecek için umut verdi. Yalnız Kerim Frei ilk yarıda çok top kaybetti. Topla oynamayı çok seviyor ama sonraki hamleleri yapıyor. Demba Ba ise dün oyuna sonradan girse de bu takıma ilerleyen maçlarda önemli katkı sağlayacaktır.

KARŞILAŞMANIN İtalyan hakemi Luca Banti, genel olarak çok başarılı bir maç yönetti. Sarı kart uygulamalarında bir pozisyon hariç doğru kararlar verdi. Maça tempo kazandırmak adına öyle basit faullere de düdük çalmadı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek