SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sıradaki gelsin!

31 Temmuz 2014

Feyenoord futbol kültürü, geçmişi olan bir rakip. Belki de Beşiktaş'ı bekleyen en zorlu takımdı. 4-5 yıl önce büyük bir krizin eşiğinden dönen Rotterdam ekibi yeniden ayağa kalkmak için uğraşıyor. Şampiyonlar Ligi'ne kalması halinde düzlüğe çıkacak Kara Kartal açısından olduğu kadar Hollanda temsilcisi için de çok önemli bir karşılaşmaydı dün geceki mücadele. Oyuna ‘baskın basanındır' mantığıyla başlayan ev sahibi sağlı sollu ataklarla siyah-beyazlıları sindirmeye çalıştı. Ancak Bilic'in öğrencileri bu baskının altından kolay sıyrıldı.

Yeni sezon öncesi olumlu sinyaller veren hazırlık kampının gözdelerinden Mustafa Pektemek savunmanın arasından sıçramadan fırsatçı bir kafa vuruşuyla Kartal'a turun müjdesini verdi. Sahanın tartışmasız tek yıldızı vardı: Atiba Hutchinson. Beşiktaş formasını giydiği günden bu yana aldığı paranın hakkını son kuruşuna kadar veren Kanadalı futbolcu, PSV Eindhoven'da top koşturduğu dönemde aşina olduğu De Kuip'te Feyenoord'a aman vermeyen isimlerin başında geliyordu. Geçen sezon yeterli derecede forma bulamayan Kerim Frei'ın attığı golde şansın yardımı vardı. Gurbetçi yıldız şans tanındığı zaman neler yapabileceğini gösterdi. Herkesin merakla beklediği Demba Ba hazır değil ancak daha iyi olacak. Geri kalan tüm futbolcuları da kutlamak lazım. Çok önemli bir skorun altına imza attılar.

Sanıyorum maç öncesi hem Bilic hem futbolcular hem de taraftarlar golsüz bir beraberliğe hatta tek farklı bir yenilgiye bile razıydılar. Yıldızlarını satan ve gereken takviyeyi yapamayan Feyenoord ilk maçta zayıf bir rakip görüntüsü verdi. Beşiktaş Play-Off'a kalmak için deplasmanda müthiş bir skor avantajı yakaladı. Büyük bir mucize olmazsa “Beşiktaş'ın önünde Devler Ligi için artık tek engel var” diyebiliriz. Tabi futbolun sürprizlere açık bir oyun olduğunu unutmadan, Olimpiyat'taki rövanşa yüksek konsantrasyon ve motivasyonla çıkarak…

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek