SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rotterdam’ın fethi

2500 Beşiktaşlı, zorlu deplasmanda takımlarını yalnız bırakmadı. Onlar Feyenoord tribünlerine adeta ders verdi, futbolcular da bu desteğin karşılığını aldıkları skorla ödedi.

Güncellenme: 07:46, 31/07/2014
Rotterdam’ın fethi

Beşiktaş, UEFA Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu ilk maçında Feyenoord ile karşılaştı. Deplasmandaki mücadele için siyah-beyazlılara 2500 bilet ayrılmıştı. Taraftarlar bekleneni yaptı ve bu biletleri tamamen tüketti. Tribünlerde İstanbul'dan giden taraftarların yanı sıra, Hollanda'da yaşayan, Almanya, Fransa ve Belçika'dan gelen Türkler de vardı. Zamanında bilet almayanlar, karaborsada 100 euroya kadar çıkan fiyatların kurbanı oldu. Siyah-beyazlılar, tezahüratlarına maç öncesinden başladı. 13. dakikada gelen golle beraber, stadyumda sadece onların sesi duyuldu.

BAŞKA BAYRAK YASAK

Hollanda'nın en ateşli taraftar kitlesi olarak bilinen Feyenoord taraftarına adeta ders veren Beşiktaşlılar, müthiş galibiyetle büyük sevinç yaşadılar. Siyah-beyazlılar sadece 90 dakika boyunca stadyumu değil, maçtan sonra bütün şehri inlettiler. Rotterdam'ı adeta fetheden Kara Kartallar, galibiyette önemli pay sahibi oldular. Diğer yandan geniş güvenlik önlemleri alan Hollanda polisinin, siyasi içerikli pankartların yanı sıra G.Saray ve F.Bahçe bayraklarının da stada sokulmasına izin vermemesi dikkat çekti.