SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

DIŞ HABERLER

Liverpool’un yaşayan efsanesi Steven Gerrard, Barcelona’ya transfer olan Luis Suarez’in ayrılığı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Suarez’in hayallerini gerçekleştirmek için gittiğini söyleyen Gerrard “Futbola başladığından beri Barcelona ya da Real Madrid’de oynamak istiyordu. Karısı Barcelonalı olduğu için Katalan ekibine gitmeye karar verdi. Liverpool için büyük bir kayıp ancak Suarez adına mutlu olduğumu söyleyebilirim. Onun eksiğini kapatacak ve bu sene şampiyonluğa ulaşacağız” dedi.

Geçen sene Suarez ile Arsenal’in de ilgilendiğini hatırlatan yıldız futbolcu “Ancak Suarez, Arsenal için fazla iyiydi. Bana Arsenal’den teklif aldığını söylediğinde fikrimi sordu. Ben de ‘Kesinlikle Arsenal’e gitme’ dedim. O da beni dinledi ve bir sene daha bizimle birlikte olduktan sonra hayallerinin takımı Barcelona’ya transfer oldu” şeklinde konuştu.

Suarez ile ilgili açıklamalarını sürdüren Gerrard “Onun Arsenal’e transfer olduğunu görseydim çok üzülürdüm. Arsenal’e saygı duymama rağmen Suarez için yeterli bir kulüp olduğunu düşünmüyorum. Çünkü yeteneklerini biliyorum. Sergileyeceği performans ile Barcelona ya da Real Madrid’in onunla ilgileneceğinden emindim. Zaten beklentilerim gerçeğe dönüştü” açıklamasında bulundu.