SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Feyenoord avcısı Atiba Hutchinson

PSV formasıyla 5 Feyenoord karşılaşmasında 4 kez sahadan zaferle ayrılan Kanadalı futbolcu, ezber bozmadı. Hollanda ekibine top göstermeyen Atiba, siyah-beyazlıları sırtladı.

Güncellenme: 07:31, 31/07/2014
Feyenoord avcısı Atiba Hutchinson

Atiba Hutchinson… Beşiktaş taraftarının sevgilisi, Feyenoord'u görünce dayanamadı, yine müthiş oynadı! PSV formasıyla daha önce 5 kez Hollanda ekibine karşı sahaya çıkan Kanadalı futbolcu, 4 kez zaferle ayrılmıştı. Feyenoord'un 2010'da 10-0 kaybettiği maçta da Atiba yine forma giyiyordu. Kırmızı-beyazlı taraftarların yakından tanıdığı Atiba, dün tek kelimeyle müthiş oynadı.

Sahada basmadık yer bırakmayan Atiba, daha çok savunma ağırlık bir futbolcu olarak gözükmesine rağmen 10 numaraları kıskandıracak çalımlar attı. Rakip oyuncuların adeta başını döndüren tecrübeli futbolcu, defansta da çok etkiliydi.

HEM SALDIRDI HEM SAVUNDU

Feyenoord’un 75. dakikadaki tehlikeli pozisyonunda araya giren Atiba, mutlak golü önleyen isimdi. Gol atmamasına rağmen siyah-beyazlı takımı sırtlayan başarılı futbolcu, kesinlikle karşılaşmanın adamıydı. Rotterdam'dan mutlu ayrılan Kanadalı isim, Feyenoord taraftarlarına bir kez daha yenilgiyi tattırdı. Atiba Hutchinson son dakikada yenilen penaltı golü öncesinde ise itiraz ettiği için sarı kartla cezalandırıldı.