SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yabancı sınırlaması nedeniyle kadroda düşünülmeyen isimlerden kurtulmak isteyen Fenerbahçe, bu durumu avantaja çevirmek istiyor.

Ersun Yanal tarafından geçen sezon da fazla forma şansı bulamayan Cristian’ın peşine düşen Bursaspor’a sarı-lacivertli takımdan teklif geldi.

Fenerbahçe bonservis bedeli olarak 2.5 milyon euro istediği Cristian için Bursaspor’a Enes Ünal takasını önerdi. Sarı-lacivertli takımın teklifinde Brezilyalı oyuncu için istenen 2.5 milyon euro’luk bonservis bedelinden vazgeçmek, artı 1.8 milyon euro kazanan sambacının 1 milyon euro’sunun Fenerbahçe tarafından ödenmesi ve artı olarak 1.5 milyon euro da bonservis bedeli ödemek yer alıyor. Enes Ünal için 5 milyon euro bonservis bedeli belirleyen Bursaspor’un Fenerbahçe’nin önerdiği bu rakama nasıl bir cevap vereceği ise menajerler aracılığıyla yapılacak görüşmelerden sonra netleşecek.

UEFA Avrupa Ligi’ne sürpriz şekilde veda eden ve orta sahada büyük sorunlar yaşayan Bursaspor’da teknik direktör Şenol Güneş de Cristian’a sıcak bakıyor.

Fenerbahçe ise Afrika Kupası’na gidecek olan golcü oyuncularına alternatif olarak Enes Ünal’ı düşünüyor.