SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rosenborg Teknik Direktörü Kare Ingebrigtsen, UEFA Avrupa Ligi 3. Ön Eleme Turu’nda yarın akşam oynayacakları Kardemir Karabükspor maçına ilişkin “Bizim en büyük avantajımız Türk liginin henüz başlamamış olması. Kardemir Karabükspor’u biliyoruz, değerli oyuncuları var. Çok kolay bir maç olmayacak” dedi.

Maçın oynanacağı Dr. Necmettin Şeyhoğlu Stadı’nda futbolculardan Morten Gamst Pedersen ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Ingebrigtsen, Türk takımlarının her zaman güçlü olduğunu liglerinin güçlü bir lig olduğunu söyledi.

Daha önce rakiplerinde oynamış Gamst Pedersen’den bilgiler aldıklarını belirten Ingebrigtsen, şöyle devam etti:

“Kardemir Karabükspor’un 7-8 oyuncusunun değiştiğini biliyoruz. Ama esas olan takımın koçunun aynı olması. Dolayısıyla da sistem aynı. Çok fazla güç kaybettiğini düşünmüyoruz.”

Gamst Pedersen ise eski takımına karşı oynamanın çok güzel ve zor anlar olduğunu, eski arkadaşlarını görmekten mutlu olduğunu belirtti. Turun iki ayaklı maç olduğu için avantajlı dönmerek yollarına devam etmek istediklerini kaydeden Pedersen, Kardemir Karabükspor’dan teknik oyuncuların gittiğini, bundan yararlanacaklarını kaydetti.