SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rusya Milli Futbol Takımı’nın İtalyan teknik direktörü Fabio Capello, Rusya’da kendisine olan inancın kaybolduğunu hissettiği an görevi bırakacağını söyledi.

Başkent Moskova’da düzenlediği basın toplantısında konuşan Capello, Brezilya’da yapılan 2014 FIFA Dünya Kupası’nda gruptan çıkmayı başaramayan Rusya Milli Takımı’ndaki görevini bırakıp bırakmayacağı yönündeki sorulara cevap verdi.

Capello, “Brezilya’ya giderken Rus halkı milli takımdan çok ümitliydi. Ancak futbol pozisyonlar oyunu ve top yuvarlak, bizim topumuz rakip kaleye gitmedi. Rusya Futbol Federasyonu ve Spor Bakanlığı bana güveniyor, bana olan inancın kaybolduğunu hissettiğim an görevi bırakırım. Ben ciddi bir insanım, işime ve insanlara saygı gösteririm” ifadelerini kullandı.

2014 FIFA Dünya Kupası’nın diğerlerinden farklı olduğunu savunan tecrübeli çalıştırıcı, “Kupada takımlar hızlı ve agresif oynadı. Rusya ligindeki oyuncular bu tarz bir oyuna alışkın değil ve bu da bizim için problem oluşturdu. Rusya Milli Takımı, kupanın yaş ortalaması en yüksek takımlarından biriydi, bu sorunu çözmeye çalışıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

İtalyan teknik adam, Rus basınında kendisi hakkında çıkan haberlere değinerek, şöyle konuştu:

“Rusya’nın Dünya Kupası’nda çeyrek finale çıkacak güçte olduğunu söylemedim, çeyrek finale çıkmayı hedeflediğimi söyledim. Ben hayatımda çalıştırdığım hiçbir oyuncu hakkında kötü konuşmadım. Rus gazetelerinde, milli takım oyuncularından bazıları hakkında şikayette bulunduğum yönünde haberler okudum, bunlar gerçeği yansıtmıyor.”