SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Fenerbahçeli yıldız isyan etti

Fenerbahçeli yıldız isyan etti

Birçok kulübün transfer listesinde yeralan Moussa Sow, yönetimin iyileştirme yapmaması halinde ayrılabileceğinin sinyallerini verdi.

İrfan YİRMİBEŞ / AMKSPOR

Fenerbahçeli taraftarların sevgilisi olan Moussa Sow'un sıkıntısı büyük… Sözleşmesi gereği yıllık kazancı azalmaya devam eden Senegalli yıldız yol ayrımına geldi. Sarı-lacivertli kulüpten önceki sezon 3.4 milyon, geçen sezon da 2.6 milyon Euro garanti ücret alan golcü futbolcunun kazancı, bu sezon 1.4 milyon Euro'ya kadar düştü. Takımda kalması durumunda gelecek sezon da 1.4 milyon Euro alacak olan Sow'un bu nedenle kafası karışık. Ayrılmak için nabız yokladığı öğrenilen golcü geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, “Avrupa'nın büyük kulüplerinden biri beni isterse o zaman gidebilirim” diyerek mesaj gönderdi.

ÖNCELİK EMENIKE’DE

Ancak sarı-lacivertli kulüp, belki de kadrosundaki en büyük değer olan yıldızını bırakmaya niyetli değil. F.Bahçe, Sow yerine iyi bir teklif gelmesi halinde Emenike'yi satmayı düşünüyor. Ancak Nijeryalı'ya gelen cazip bir teklif de yok. Bu nedenle önümüzdeki günler, sarı-lacivertlilerin forvetleri açısından önemli gelişmelere gebe olabilir.