SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Efsane ismin villası yanıyordu!

Kartal Drogas’ta çalılık alanda çıkan yangın itfaiyenin havadan ve karadan müdahalesi sonucu söndürüldü. Eski milli kaleci Rüştü Reçber’e ait olan villa da yanmaktan son anda kurtarıldı.

Güncellenme: 11:10, 30/07/2014
Efsane ismin villası yanıyordu!

İstanbul’un Kartal ilçesine bağlı Orhantepe Mahallesi'nde çalılık alanda bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Alevler kısa sürede geniş bir alana yayıldı. Rüzgarın şiddetiyle kısa sürede büyüyen yangın ormanlık alana ve villalara ilerlemeye başladı. Vatandaşların ihbarı üzerine Kartal, Maltepe, Kayışdağı ve Kadıköy itfiaye ekipleri yangına müdahale etti.

HABERİN FOTOĞRAFLARI

Yangın yaklaşık bir saat süren çalışmalar sonucu kontrol altına alınırken, alevlerin ormanlık alana ve villalara sıçramaması için yoğun bir çalışma başlatıldı. Yangının başladığı çalılık alana yakın olan eski milli kaleci Rüştü Reçber'e ait olan villa da yanmaktan son anda kurtarıldı. Villanın duvarlarına kadar ulaşan alevler, itfaiye ekipleri ve vatandaşların da yardımıyla kontrol altına alındı. Rüştü Reçber'e ait olan villanın bir hukuk firmasına kiralandığı öğrenildi.

Yangın tamamen kontrol altına alınırken, iftaiye ekiplerinin soğutma çalışmaları devam ediyor.

Yayınlanma Tarihi:11:08,