SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Bodrum’da düzenlenen Sarum Diamond Bodrum Golf Cup turnuvasına katıldı.

Bodrum Tenis ve Golf Kulubü’nde düzenlenen turnuvaya Demirören’in oğlu Erdoğan Demirören, Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, eski Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Fikret Ünlü, Opet Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Öztürk başta olmak üzere, 20’si kadın 97 sporcu katıldı.

Demirören, burada yaptığı konuşmada, dünyanın önemli turizm merkezlerinden biri olan Bodrum’da, golf tesislerinin bulunmasının kendisini sevindirdiğini söyledi.

Bodrum’un öneminin golf tesislerine yapılan yatırımla daha da artacağını ifade eden Demirören, “Golf bana göre futboldan sonraki en güzel spor. Golfü desteklemek gerekiyor” dedi.

Sarum Diamond sahibi İsmail Erdoğan ise erkeklerde 3, kadınlarda ise 2 kategoride düzenlenen turnuvanın kadınlar kategorisindeki birincisinin altın golf topu küpesi, erkekler kategorisindeki birincisinin de altın golf topu şeklinde kol düğmesiyle ödüllendirileceğini söyledi.