SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Carlos’tan Fenerbahçeli isme mesaj

Fenerbahçe’den ayrılacak olan Brezilyalı futbolcuyla vatandaşı Roberto Carlos yeniden görüştü. Sivas’ın başarılı hocası, ”Gel 1 yıl da bizde oyna."

Güncellenme: 09:25, 30/07/2014
Carlos’tan Fenerbahçeli isme mesaj

Safa Can KONUKSEVER / AMKSPOR

İlk etap çalışmalarını tamamlayan ve yarın İstanbul'da toplanıp Hollanda'ya geçecek olan Sivasspor'da, Cristian Baroni aşkı alevlendi. Teknik direktör Roberto Carlos, daha ligin oynandığı günlerde Sivas'taki maçta vatandaşıyla görüşmüş, maçtan sonra ikili yaklaşık yarım saat sohbet etmişti. İlk teklifini o gün yapan Carlos, Baroni ile Brezilya'da yapılan Dünya Kupası sırasında da masaya oturmuştu.

Fenerbahçe ile 1 yıl daha sözleşmesi bulunan tecrübeli futbolcu, yeni sezonda sarı-lacivertli formayı giymeyecek. Ülkesine dönme ihtimalini de göz önünde bulunduran Baroni'yi Roberto Carlos bir kez daha aradı. Yiğidolar'ın genç teknik patronu, “Gel 1 yıl da bizde oyna. Sana ihtiyacım var, bekliyorum” dedi.

Orta sahaya hücumcu bir isim düşünen Carlos, şu anda transferde sadece Baroni'yi düşünüyor. Yönetim ise maddi konularda F.Bahçe ile olan yakın ilişkilerini kullanacak.

İKİNCİ HOLMEN FORMÜLÜ

Sarı-lacivertlilerde 1.8 milyon euro kazanan Baroni için Sivas 1 milyon euroyu gözden çıkarttı. Ücretinin kalan bölümünü ise Holmen-Başakşehir transferinde olduğu gibi F.Bahçe'nin ödemesi gündemde.