SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’in yeni ekiplerinden Balıkesirspor’da, bayram tatilinin ardından kulüp tesislerinde toplanan yönetim, teknik heyet ve futbolcuların bayramlaşmasının ardından, takım sezon hazırlıkları kapsamındaki 2. etap kamp çalışmalarına yaptığı antrenmanla başladı.

Kulüp başkanı Tuna Aktürk, yönetim kurulu üyeleri, teknik direktör İsmail Ertekin ve yardımcılarıyla futbolcular, verilen bayram tatilinin ardından kulüp tesislerinde biraraya geldi. Burada yapılan bayramlaşmanın ardından Ertekin’in, Bursa’dan getirdiği kestane şekerlerini futbolculara ve yöneticilere ikram edildi.

Aktürk, verilen tatilin ardından futbolcuları dinlenmiş olarak gördüklerini belirterek, bayramlarını kutladı, iyi bir hazırlık dönemi geçirmelerini temenni etti.

Daha sonra takım, İsmail Ertekin gözetiminde 2. etap çalışmalarına yaptığı antrenmanla başladı. 45 dakikalık koşunun ardından futbolcular, topla çalıştı.

Ertekin, antrenman öncesinde yaptığı açıklamada, sezon planlaması yaparken ellerinden geldiğince doğru yere doğru oyuncuyu bulmaya çalıştıklarını belirterek, istedikleri yerlere büyük ölçüde transferi tamamlamadıklarını, gelen oyuncuların faydalı olacağını düşündüğünü söyledi.

İyi mücadele edecek Süper Lig’in oyuncularını almaya çalıştıklarını vurgulayan Ertekin, şunları kaydetti

“Şu ana kadarki çalışmalardan memnunuz, her şey iyi gidiyor. Hazır mıyız diye sorarsanız, bunu söylemek için henüz erken. İyi çalışacağız, seyredilebilir bir Balıkesirspor ortaya çıkarırsak ne mutlu bize. Birinci etapta Bolu’da yaptığımız hazırlık maçları bizim için antrenman bazında baktığımız testlerdi. İkinci kamp dönemindeki hazırlık maçları ve TSYD İzmir Şubesi’nce düzenlenen turnuva bizim için daha önemli. Sezon açılışında yapacağımız hazırlık maçı, bizim durumumuzu daha net ortaya koyar.”

Yayınlanma Tarihi:19:43,