SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

AMK GAZETE / İrfan YİRMİBEŞ

Orta sahadaki isimlerin hücuma daha fazla destek vermesini isteyen F.Bahçe'nin başarılı hocası, “Rakip kaleyi şuta boğan bir takım istiyorum” ifadesini kullandı.

FENERBAHÇE'DE yeni sezonun taktiği yavaş yavaş şekilleniyor. İlk resmi maça sayılı günler kala taktik çalışmalarına hız veren sarı-lacivertlilerde teknik direktör Ersun Yanal isteklerini öğrencilerine iletiyor. Orta saha oyuncularından yeni sezonda hem asist, hem de gol sayılarını artırmalarını talep eden Yanal, yapılan toplantıda şöyle konuştu…

“Şuta boğacağız”

“DİKİNE oynayan, rakibi hataya zorlayan, sürekli gol arayan bir takım istiyorum. Bunun için en büyük sorumluluk orta saha oyuncularına düşüyor. Ortadaki isimler gerektiğinde bir forvet gibi olmalı. Topu ileri taşımalı, rakip kaleyi şuta boğmalı. Özellikle Saracoğlu'ndaki maçlarda rakiplerden iki kat fazla şut atmalıyız…” Yanal'ın ayrıca futbolcuların fiziksel değerlerini de yakından takip ettiği kaydedildi.

 “Benim sesim olacaksınız”

YANAL, takım kaptanları Emre Belözoğlu ve Volkan Demirel'le de bir özel görüşme yaptı. Sarı-lacivertlilerin hocası, “Bu sezon benim en büyük yardımcılarım sizlersiniz. Saha içinde benim sesim olacaksınız. Bu sene camiamız için çok önemli, şampiyonluğu mutlaka kazanmalıyız” sözleriyle kaptanlardan yardım istedi.

Yayınlanma Tarihi:11:32,