SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme turu ilk maçında Feyenoord ile karşılaşacak olan Beşiktaş’ta takımın genç yıldızı Oğuzhan Özyakup zorlu mücadeleyi değerlendirdi.

BJK TV’ye yaptığı açıklamalarda sezonun ilk resmi maçını oynayacaklarını belirten Oğuzhan, “Şampiyonlar Ligi’ne katılmak için güzel bir şans. Biz Feyenoord maçlarına hazırız. Takım olarak iyi durumdayız ve Feyenoord deplasmanından iyi bir sonuç almak istiyoruz. Feyenoord’un Hollanda’nın en iyi taraftarları arasında olduğunu herkes biliyor. İyi bir atmosfer olabilir ilk maçta ama bizim için bu yeni bir şey değil. Çünkü bu atmosferin fazlasını Türkiye’de taraftarımız bize gösterdi. Bizim taraftarımız gibisi yok.” dedi.

Feyenoord’un Türkiye’ye geldiğinde çok şaşıracağını da sözlerine ekleyen yıldız futbolcu, şöyle devam etti: “İnşallah Olimpiyat Stadı’na avantajlı bir skorla döneceğiz. Feyenoord’a bir çok tanıdığım isim var. Genç milli takımlardan arkadaşlarım var. Bazıları da takımdan ayrıldı. Bizim için burada ayrılan biletler tükendi. Bu bizim için önemli bir şey. Hollanda’da kazanmak istiyoruz.”

Feyenoord ile Beşiktaş arasında 30 Temmuz Çarşamba günü oynanacak olan mücadele TSİ 21:00’de başlayacak.