SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Fenerbahçe dünyayı dolaşacak

Fenerbahçe dünyayı dolaşacak

Sarı lacivertli futbolcular, 1’i resmi, 6’sı hazırlık olmak üzere 7 maçta ter dökecek. Ersun Yanal ve öğrencileri İngiltere, Danimarka, İtalya, Türkiye arasında yaklaşık olarak 8 bin 984 kilometre yol kat edecek.

Fenerbahçe yeni sezon için tempo yapacak. Sarı lacivertli takım, Süper Lig'de yeni sezon öncesi 26 günde 7 karşılaşmaya çıkacak. Bu süre içinde 6 hazırlık maçı oynayacak F.Bahçe, 25 Ağustos'ta G.Saray ile yapacağı TFF Süper Kupa karşılaşması sonrası lig mücadelesine başlayacak. Yeni sezon öncesi ilk hazırlık maçını İran'ın Sepahan takımıyla Düzce'de oynayan ve 1-0 kazanan F.Bahçe, 31 Temmuz Perşembe günü İngiltere'nin Sheffield United ekibiyle, Soma'daki maden faciasında zarar görenlerin yararına deplasmanda karşı karşıya gelecek.

DANiMARKA'DA RAKiP SEViLLA

İngiltere’den Danimarka'ya geçecek sarı lacivertliler, Avrupa Ligi'nin son şampiyonu Sevilla ile 2 Ağustos Cumartesi günü Kopenhag'da karşılaştıktan sonra, 8 Ağustos Cuma günü ise Chelsea ve Beşiktaş'la, Şükrü Saracoğlu Stadı'nda, Soma faciasında hayatını kaybeden madencilerin ailelerine destek amacıyla 3'lü turnuvada mücadele edecek. Ersun Yanal'ın öğrencileri, 16 Ağustos Cumartesi, Yunanistan'ın Olympiakos takımını konuk edeceği maç sonrası hazırlık sürecini, 19 Ağustos Salı günü Roma Olimpiyat Stadı'nda, Roma ile karşılaşıp bitirecek. 25 Ağustos'ta Manisa'da Süper Kupa finalinde rakip Galatasaray olacak.