SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş'ın Hırvat çalıştırıcısı, yöneticilerle yaptığı toplantıda, “Lanzini'yi alırsanız 4-4-1-1 sistemi üzerinde duracağım. Aksi halde hem kanat, hem de forvet arkası özellikleri olan birine ihtiyaç var. Böyle bir oyuncu gelirse de 4-4-2'ye geçeriz” ifadelerini kullandı.

Milliyet’te yer alan habere göre, Beşiktaş'ta bir senesini geride bırakan ve yeni bir sayfa açmaya hazırlanan Teknik Direktör Slaven Bilic, önümüzdeki sezonun sistemini yapılacak transferlere göre belirleyecek. Geçtiğimiz yıl değişmeli olarak 4-3-3 ve 4-2-3-1 sistemleriyle takımı sahaya süren Hırvat hoca, yeni sezonda 4-4-2 ve 4-4-1-1 dizilişini de kullanacak. Siyah – beyazlı yönetimle bu konuda görüş alış verişinde bulunan deneyimli teknik adamın, yeni sezonda farklı oyun formatlarını gündeme getireceğini söylediği öğrenildi. Slaven Bilic'in transfer toplantılarında, “Lanzini'yi alırsanız 4-4-1-1 sistemi üzerinde duracağım. Başarılı olursak böyle devam ederiz” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

Lanzini transferinin yapılmaması durumunda hem kanat, hem de forvet arkası özellikleri bulunan bir oyuncu transfer edilmesi gerektiğini de sözlerine ekleyen Hırvat hocanın “Böyle bir durumda ise kanatlarımız çok daha güçlenmiş olacak. İyi bir sağ bek bulursak o zaman 4-4-2 sistemini de uygulayabilirim” diye konuştuğu bildirildi.

Bilic'in bu düşünceleri karşısında fikir belirten yöneticilerin büyük çoğunluğunun ise “En son Galatasaray çift forvetle oynadığında üst üste iki kere şampiyon olmuştu. Geçtiğimiz sezon Fenerbahçe üç forvetle oynadı ve şampiyon oldu. Yeni sezonda Demba Ba'nın yanına bir tane de yerli forvet oynatırsak çok daha başarılı oluruz” karşılığını verdikleri belirtildi.