SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig ekiplerinden Gaziantep Büyükşehir Belediyespor, yeni sezon hazırlıkları kapsamında yarın Topuk Yaylası’nda toplanacak.

Kulübün basın sözcüsü İbrahim Açıkgöz, yaptığı açıklamada, yeni sezon hazırlıklarının ilk etabını kendi tesislerinde gerçekleştirdiklerini söyledi.

Çalışmaların takım için oldukça verimli geçtiğini anlatan Açıkgöz, “Biz kadrosunun önemli bölümünde büyük bir revizyon yaşayan kulübüz. O yüzden sezon başladığında özellikle ilk haftalarda sıkıntı yaşanabilir. Bu bilinçle hazırlık çalışmalarının üzerinde hassasiyetle duruyoruz. Çünkü takımdaki uyum sorununu aşıp ilk haftaları kayıpsız geçirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Açıkgöz, çalışmalar sırasında arkadaşlık ortamının oluştuğunu gözlemlediklerine işaret ederek, bu yüzden gelecek adına sevindirici tabloyla karşılaştıklarını belirtti.

İkinci etap çalışmalarının Topuk Yaylası’nda devam edeceğini hatırlatan Açıkgöz, şunları kaydetti:

“Hazırlık çalışmalarının ilk bölümü, daha çok uyumun sağlanması, futbolcuları gözlemleme ve dayanıklılık üzerine kurgulanmıştı. Ama ikinci etap, daha çok takım olma bilinci ve rekabet edebilme yeteneğini geliştirmek üzerine hazırlandı. Dolayısıyla ikinci etabın takıma daha yararlı olacağına inanıyoruz. Takımın durumunu görmek için bu süreçte 2 hazırlık maçı yapacağız ve ne durumda olduğumuzu gözlemleme fırsatı yakalayacağız.”

İki transfer yolda

Açıkgöz, transfer çalışmaları sırasında teknik heyet ve transfer komitesinin çok uyumlu bir performans gösterdiğini vurgulayarak, transferin yüzde 90 oranında tamamlandığını ifade etti.

Eksik görülen bazı noktalara takviye yapılacağını bildiren Açıkgöz, “2 önemli oyuncuyla görüşüyoruz. Onları da kadromuza katıp transferi tamamlamak istiyoruz. Görüştüğümüz 2 oyuncu, takımı sırtlayacak ve vazgeçilmezleri arasında yer alacak isimler. Birkaç güne kadar bu futbolcuların takımla beraber çalışmalara başlayacağını tahmin ediyoruz” diye konuştu.