SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

AMK GAZETE

Brezilyalı oyunda kaldığı süre içinde  attığı paslar, sahadaki duruşu ve takım oyununa uyumu ile sarı-lacivertli ekibi aradığı isim olduğunu kanıtladı.

FENERBAHÇE geçen sezon uzak ara şampiyonluğa ulaşırken takımla ilgili yapılan en büyük eleştiri orta alanda oyun kuracak, takımı organize edecek bir futbolcunun bulunmamasıydı. Açıkçası gözler hep efsane kaptan Alex'i aradı. Son şampiyon, yeni sezon öncesi Salih Uçan dışında fire vermezken, şu ana kadar tek transfer yaptı: Diego Ribas…

İki yönlü futbol oynuyor

ALEX'Lİ sezonlarda bile transferi gündemde olan Diego, Topuk Yaylası kampında gösterdiği performansla ne kadar isabetli bir tercih olduğunu kanıtladı. Oyunun iki yönünü de çok iyi oynayan Brezilyalı yıldız, sempatik tavırlarıyla kendini hemen kabul ettirdi. İran temsilcisi Sepahan'la oynadığı hazırlık maçında klasını herkese gösterdi.

Hem kıvrak hem zeki

OYUNDA kaldığı 69 dakika boyunca sürekli hareket etti Diego. Atakları yönlendirirken, savunmaya yardımcı oldu. Topu ayağına her alışında boş arkadaşını mutlaka gördü. Kıvrak bilekleri ve oyun zekasıyla kendini hemen belli ettirdi. Kısacası hem kişiliği hem de futbolculuğuyla tam puan aldı. İlk maçında “F.Bahçe'nin artık hiçbir eksiği kalmamış” dedirtti.

Şampiyonluğu kimse alamaz

BU yorum sadece taraftarlara veya spor otoritelerine ait değildi. Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal da geçen sezondan çok daha iyi durumda olduklarını söyledi. Diego'nun önemli bir eksiği kapattığını dile getiren Yanal, “4. yıldızı takacağız. Biz hata yapmadığımız sürece şampiyonluğu kimse bizden alamaz” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:10:22,