SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de yeni sezon hazırlık çalışmalarının ilk aşaması olan Topuk Yaylası kampı sona erdi. Habertürk’te yer alan habere göre, Fenerbahçe’de kampın en büyük kazanımı şüphesiz ki Gökhan Gönül oldu. Topuk Yaylası’ndaki 12 gün içinde performansıyla öne çıkan ve kampın yıldızı olan milli yıldızın patlamasının altında sürpriz bir jestin yattığı ortaya çıktı.

Daha önce takıma Emre, Volkan Demirel ve Selçuk Şahin kaptanlık yaparken, bu yıl Ersun Yanal’ın kaptanlarla yaptığı toplantıya Gökhan Gönül de davet edildi. Takım kaptanları arasına girmek Gönül’de adeta doping etkisi yaptı. Ersun Yanal’ın bu hamlesi Gökhan Gönül’e büyük moral olurken, tecrübeli oyuncu diğer kamplara nazaran daha fazla sorumluluk almaya başladı. Genç futbolcularla ve takım arkadaşlarıyla daha çok ilgilenen Gökhan’ın bu pozitif değişimi performansına da yansıdı.

Geçtiğimiz günlerde ikinci kez baba olan tecrübeli sağ bek, kaptanlık morali de gelince adeta coştu. Çift kale maçlarda sağ kanatta sürekli bindirme yapan, bulunduğu bölgeyi adeta aşındıran milli oyuncu, kendisini izleyenlere “Nazar değmesin” dedirtti.

Sepahan’a karşı şov yaptı

Gökhan, Sepahan ile oynanan maçta da otoritelerden tam not aldı. Bitmek tükenmez enerjisiyle mücadele eden başarılı sağ bek, genç oyuncu Savaş Polat oyuna girince ön tarafa geçti. Bu hamle Gökhan’ın mecbur kalınması halinde bu sezon önde de oynayabileceği şeklinde yorumlandı.

Yayınlanma Tarihi:10:36,