SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

DIŞ HABERLER

Brezilya’da düzenlenen 2014 FIFA Dünya Kupası’nın ardından Las Vegas’ta parti görüntüleri ortaya çıkan Arsenalli Jack Wilshere’a hocası Arsene Wenger’den sert uyarı geldi.

İngiltere Milli Takımı’ndan takım arkadaşı Joe Hart ve bir grup arkadaşı ile birlikte bir havuz partisine katılan Wilshere, içki ve sigara içerken görüntülenmiş, bu görüntüler İngiliz medyasının gündemini uzun süre meşgul etmişti. Daha önce de benzer görüntüler ile gündeme gelen Wilshere ile takımın ABD kampında özel olarak görüşen Wenger, futbolcusuna uyarılarda bulundu.

Futbolcusunu özel hayatına dikkat etmesi konusunda uyaran Wenger, bu gidişle üst düzey kulüplerdeki kariyerinin son bulacağını söyledi. Göz önünde olan futbolcuların gençlere örnek olduğunu futbolcusuna anlatan Wenger “Arsenal’e yakışan şekilde davranmalısın. Eğer böyle devam edersen medyanın baskısını kaldıramazsın. Kariyerinin sonu özel hayatındaki davranışların nedeniyle kötüye gidebilir” şeklinde tavsiyelerde bulundu.

Henüz 14 yaşındayken keşfettiği futbolcusunu kaybetmek istemeyen Wenger, Wilshere’a “Yeteneklerine çok güveniyorum. Sen bu takımın geleceğisin. Bu yeteneklerini, özel hayatın nedeniyle heba etmeni istemiyorum. Artık daha dikkatli davranmak zorundasın” diyerek oyuncusunun gönlünü almasını da bildi.