SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Avusturya’da kamp yapan Trabzonspor, sabah basına kapalı gerçekleştirdiği antrenmanla yeni sezon hazırlıklarını sürdürdü.

Teknik direktör Vahid Halilhodzic yönetiminde, Hall in Tirol kasabasında gerçekleştirilen ve 2 saat süren antrenmana sakatlıkları bulunan Bourceanu, Kadir Keleş ve Caner Osmanpaşa’nın katılmadığı, Zeki Yavru ve Emre Güral’ın ise takımdan ayrı koşu yaptığı bildirildi.

Bordo-mavili futbolcuların, ısınma hareketleriyle başlayan antrenmanında önce kondisyon ardından da taktik çalışma gerçekleştirdiği belirtildi. Trabzonspor, yarın sabah yapacağı antrenmanla hazırlıklarını sürdürecek.

BOURCEANU VE KADİR KELEŞ’İN DURUMLARI

Trabzonspor’da yeni sezon hazırlıklarına sakat olarak gelen Rumen oyuncu Bourceanu’nun dizindeki sakatlığın ciddi olduğu ve büyük olasılıkla kampta saha çalışmalarına katılamayacağı öğrenildi. Münih’te muayene olan deneyimli oyuncunun, ilerleyen günlerde tekrar bu kente giderek kontrolden geçeceği belirtildi.

Kampın en şanssızı ise sol bek oyuncusu Kadir Keleş oldu. Sol ayak bileğinden sakatlanan genç oyuncunun 2-3 hafta sahalardan uzak kalacağı ve bu sürede antrenmanlarda yer alamayacağı kaydedi.

BAMBA, TRABZON’A DÖNECEK

Trabzonspor’da kendine kulüp arayan Fildişi Sahilli oyuncu Bamba’nın gelecek hafta Trabzon’a geleceği bildirildi. Teknik direktör Vahid Halilhodzic’in kadroda düşünmediği savunma oyuncusunun yönetim kurulu ile geleceği konusunda bir görüşme yapacağı öğrenildi.

Trabzon’da başlayan yeni sezon hazırlıklarına katılmayan ve noter tespiti yapılan Bamba’ya yönetim kurulunun para cezası vereceği belirtildi. Bu futbolcu için Katar’dan bazı kulüplerin transfer önerisinde bulunduğu ancak kendisinin İngiltere’de oynamak istediği belirtildi.

FUTBOLCULAR DÖNER YEDİ

Trabzonspor’da futbolcular, öğle yemeğinde kaldıkları otelde döner yediler. Basın mensuplarının da çağrılarak görüntü almalarına izin verilen yemekte, Trabzon’dan gelen aşçılar, bordo-mavili takımın teknik heyeti ve futbolcularına et döner ikram etti.