SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de organize edilen Yıldızlar Dünya Tekvando Şampiyonası’nda Türk Milli Takımı, kızlarda ikinci, erkeklerde altıncı oldu.

Dünya Tekvando Federasyonu’nun (WTF) ilk kez düzenlediği ve 63 ülkeden 578 sporcunun mücadele ettiği şampiyona sona erdi.

24 Temmuz’da başlayan şampiyonada, kızlarda 4 altın ve 1 gümüş madalya kazanan İran, 74 puanla birinci, 2 altın ve 5 bronz kazanan Türkiye 62 puanla ikinci, 2 altın ve 2 bronz kazanan Tayvan ise 49 puanla üçüncülüğü elde etti.

Erkeklerde, 3 altın, 3 gümüş ve 1 bronz madalya kazanan İran, 82 puanla birinci, 1 altın ve 3 gümüş madalya kazanan Rusya 53 puanla ikinci, 3 altın kazanan Güney Kore 45 puanla üçüncü oldu. Şampiyonayı 3 bronz madalyayla tamamlayan Türk Milli Takımı ise altıncı sırada yer aldı.

Şampiyonada 10’u kız, 20 sporcudan oluşan Türk Milli Takımı’ndan kızlarda Tuğba Yılmaz ve Aleyna Yılmaz altın, Sefa Ceren Koyuncu, Emine Göğebakan, İrem Bekdaş, Hilal Şimşek, İrem Erdoğan bronz, erkeklerde ise Mertcan Dolmacı, Hüseyin Kartal ve Muhammed Emin Açıkgöz bronz madalya kazanan isimler oldu.