SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Slovenya ve Sırbistan Golf Federasyonları tarafından düzenlenen ‘Balkan Challenge Trophy’de mücadele eden Türk erkek ve kadın milli takımları şampiyonluğa ulaştı.

Slovenya’nın Bled kentinde gerçekleştirilen şampiyonada, Türkiye’nin yanı sıra Sırbistan, Yunanistan, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Slovenya, Makedonya, Romanya, Arnavutluk, Bulgaristan, Ermenistan, Moldova, Kıbrıs Rum Kesimi ve Ukrayna yer aldı.

Ülkelerin üçer kişilik takımlarla mücadele ettiği ve her günün en iyi iki skorunun değerlendirmeye alındığı şampiyonada erkeklerde Serkan Akarsu, Gencay Asan ve Alihan Afşar’dan oluşan Türk takımı, 431 vuruşla şampiyon oldu. Ay-yıldızlıların beş vuruş gerisinde Sırbistan ikinci sırayı alırken, 6 vuruş geride kalan Yunanistan üçüncü sırayı elde etti.

Kadınlar kategorisinde ise Elçin Ulu, Sena Ersoy ve Damla Bilgiç’ten oluşan Türk takımı açık farkla şampiyonluğa ulaştı. Vuruş sayısı yerine skor sisteminin kullanıldığı ‘Stableford’ formatında oynanan kadınlar turnuvasında, toplamda 224 puan elde eden Türkiye, ikinci sıradaki Slovenya’ya 49 puan fark attı. Kadınlarda üçüncülük kürsüsüne 171 puan toplayan Bulgaristan çıktı.