SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Keita yıllar sonra itiraf etti

Galatasaray'da 1 sezon forma giydikten sonra 150 bin euro kârla satılan Abdul Kader Keita, sarı-kırmızılı takımın kampını ziyaret etti ve ayrıldığı döneme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 09:50, 27/07/2014
Keita yıllar sonra itiraf etti

Abdul Kader Keita… 8 milyon Euro bonservis karşılığında Galatasaray'a imza atmıştı. Lyon'dan alınan Fildişili yıldız, 1 sene içinde Galatasaray taraftarının gönlüne taht kurmuştu.

Taklaları ve müthiş sürati ile o günlere damga vuran Keita, sürpriz gelişi gibi jet hızıyla gitmişti. Fildişili, 8 milyon 150 bin Euro karşılığında Al Sadd Kulübü'ne gönderilmişti.

4 yıl önce Galatasaray'dan ayrılan ve şimdilerde Honved Kulübü'nde forma giyen Keita, Hürriyet'e konuştu. Galatasaray'dan koparıldığını açıklayan futbolcunun röportajındaki itiraf ve yorumları şöyle oldu…

“AL SADD ‘ÖDEME PEŞiN OLACAK' DEMiŞ”

Galatasaray'da iz bırakmaya başlamışken Katar'a gittin. Hem de 28 yaşında. Para için mi gittin?

– Katar'a ben gitmedim, gönderildim. Galatasaray'dan koparıldım. Altını çizmek istiyorum ‘Galatasaray'dan ayrılmadım'… Gönderildiğimi tatilde telefonda öğrendim. O yönetim, beni para için Katar'a sattı. Kulübün mali durumu iyi değildi, ödemelerde sorun vardı.

– Al Sadd Kulübü, bonservisin büyük bölümünü peşin olarak vereceğini söylemiş. Bana “Biz anlaştık, sen de anlaş” dediler. Başka çarem yoktu.

“VERDiKLERi SÖZLERi TUTMADILAR”

O dönem senin disiplinsizliklere imza attığın yazıldı, çizildi. Hatta bu yüzden “İyi teklif gelince gönderdik” denmişti…

– Sorunlu olduğumu nereden çıkarıyorlar. Bunu futbolculara, takım arkadaşlarıma ya da Rijkaard'a sorsunlar. O dönem beni şaşırttığı gibi Galatasaray taraftarı da gitmemi sürpriz karşılamıştı. Keşke yönetim o dönem verdiği sözleri yerine getirseydi.

“KEŞKE DAHA GEÇ GELSEYDİM”

Keita, “Galatasaray taraftarının bende çok ayrı bir yeri var. Halen söyledikleri tezahüratları benim için yaptıkları o eski şarkı, uyarlamaları kulağımda… Keşke Galatasaray'a daha geç gelseydim. Şu anda Galatasaray'ın başarılı olması ve sürekli şampiyonlar ligi'nde yer almasında bence yönetimin ve verilen sözlerin tutulmasının çok önemli payı var.