SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karşıyaka Spor Kulübü Basketbol Şube Sorumlusu Turgay Büyükkarcı, “İzmir dışında gördüğümüz büyük saygıyı ve desteği kendi şehrimizde de görmek istiyoruz” dedi.

Büyükkarcı, yaptığı açıklamada, 102 yaşındaki Karşıyaka Spor Kulübü’nde basketbol şubesinin yaklaşık 50 yıldır faaliyetlerini sürdürdüğünü belirtti. Pınar Karşıyaka’nın Avrupa’nın en iyi ikinci basketbol liginin en iyi 4-5 takımından biri olduğunu, geçen yıl ligi 3. bitirdiğini ve Türkiye Kupası’nı müzesine götürdüğünü kaydeden Büyükkarcı, açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“EXPO’ya destek armasını formamızda ücretsiz ve gururla taşırken maalesef şehrimizin sivil toplum örgütlerinden bir teşekkür bile alamadık, ne ticaret ne sanayi odalarımız ne büyükşehir belediyemiz ne de büyük sanayicilerimizden yeterli destek vermedi. İzmir’de en büyük desteğimiz taraftarımız, Pınar grubu ve Karşıyaka Belediyesi. Pınar’dan sonra en fazla ikinci ve üçüncü reklam desteğini İstanbul şirketlerinden almamız manidar değil mi? Reklam desteği veren 20 şirketten 12’si İzmir firması değil.”

Büyükarcı gelirlerinin büyük kısmını Pınar grubu ile cefakar ve vefakar taraftarlarından elde ettiklerini belirterek, “Artık yıllarca binbir zahmetle uğraşılıp elbirliği ile yaratılan bu markaya sahip çıkmak her İzmirli’nin görevi değil mi? İzmir dışında gördüğümüz büyük saygıyı ve desteği kendi şehrimizde de görmek istiyoruz” dedi.