SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig takımlarından Gençlerbirliği’nin Bolu kampı sona erdi. Başkent ekibinin, 18 Temmuz’da 34 futbolcuyla başlayan ve 10 gün süren Bolu kampı, Pendikspor ile oynanan hazırlık maçının ardından sona erdi.

Kırmızı siyahlı ekip, hazırlık maçının ardından Ankara’ya hareket etti. Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mustafa Kaplan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bolu kampının gayet iyi ve verimli geçtiğini söyledi.

Hiçbir sakatlık yaşamadan ve fire vermeden Bolu’da oynadıkları 2 hazırlık maçını kazandıklarını anlatan Kaplan, buradaki birlik, beraberlik ve arkadaşlalığın çok iyi olduğunu ifade etti.

Kamp sırasında oynanan iki hazırlık maçını kazandıklarını dile getiren Kaplan, Bolu kampının iyi bir şekilde bittiğini kaydetti.

Kaplan, 30 Temmuz’da Slovenya’ya giderek ikinci dönem kamp programına başlayacaklarını anlatarak, 34 kişi ile başladıkları yeni sezon hazırlıklarını yurt dışında 28 kişi ile sürdüreceklerini söyledi.

Bolu’da yaptıkları 2 hazırlık maçının da son derece güzel sonuçlandığını dile getiren Kaplan, “Biz geçen seneden kalan futbolcularla bu sene gelen transferler ve pilot takımdan gelen oyuncularla bir karma takım yapmayı düşünüyoruz. Bu yapacağımız karma takıma da hazırlık maçlarında da bakacağız. En iyi kadromuzu bir araya getirip lige öyle gireceğiz. Bizim hazırlık maçlarında gördüğümüz takımımızın şu anda güzel olduğu” diye konuştu.

Kaplan, futbolseverlerin yeni sezonda, koşan ve mücadele eden genç bir Gençlerbirliği izleyeceğini vurgulayarak, “Bizim ligimizde koşmazsan, mücadele etmezsen olmaz. Benim oyun felsefemde de bu var. Topu kaptırınca baskı yapacaksın. Kazandığın zaman iyi pas yapacaksın. Onun için bizim takımın hem koşması lazım hem de mücadele etmesi lazım. Koşmayan ve mücadele etmeyen futbolcunun forma şansı bulması çok zor” ifadesini kullandı.