SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milli sporcu Enes Kuşku, İtalya’nın Varese şehrinde düzenlenen 23 Yaş Altı Dünya Kürek Şampiyonası’nda gümüş madalya kazandı.

Türkiye Kürek Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre, geçen yıl dünya 8’incisi olan Enes, ilk 500 metreyi ilk 3 içinde geçtikten sonra üst düzey bir performans sergileyerek, hafif kilo tek çiftede gümüş madalyaya uzandı.

Şampiyonada takım halinde yarışan milli sporcular, ağır kilo 2 tekte dünya 4’üncüsü, hafif kilo 4 tek karmada ise dünya 6’ncısı oldu.

Ağır kilo 2 tekte madalyayı 1 saniyelik farkla kaçıran Tolga Şahinoğlu ve Onat Kazaklı, dünya 4’üncüsü olarak şimdiye kadar ki Türkiye’nin bu daldaki kazandığı en büyük başarıya imza attı. Doğşah Bölük, Mert Kaan Kartal, Burak Özdemir, Melihcan Çetinkaya dan oluşan hafif kilo 4 tek karma ise dünya 6’ncısı unvanını elde etti.

Ayrıca milli takımla önemli başarıya imza atan sporcuların kulüpleri de kutlama mesajları yayınladı. Enes Kuşku’nun kulübü Galatasaray’ın başkanı Ünal Aysal, “23 Yaş Altı Dünya Kürek Şampiyonası boyunca üstün bir performans ortaya koyan, final yarışında ikinci olarak gümüş madalya kazanan sporcumuz Enes Kuşku’yu ve kürek şubemizi içtenlikle tebrik ederim” ifadelerini kullandı.

Tolga Şahinoğlu, Onat Kazaklı, Mert Kaan Kartal ve Doğsah Bölük’ün kulübü Fenerbahçe’nin kürek şubesi kaptanı Çağlar Özdemir ise, “Sporcularımız önemli başarıya imza attılar. Hepsini tebrik ediyorum” mesajını yayımladı.