SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Carlos kamptan memnun kaldı

Yeni sezon hazırlıklarını ilk kampını tesislerde gerçekleştiren Sivasspor'da teknik direktör Roberto Carlos, geçirdikleri kamptan memnun olduğunu ifade etti.

Güncellenme: 11:59, 27/07/2014
Carlos kamptan memnun kaldı

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Sivasspor, Sivas’taki ilk etap kamp çalışmalarını tamamladı.

Yiğidolar, sezon hazırlıklarını, teknik direktör Roberto Carlos yönetiminde kulüp tesislerinde yaptığı antrenmanla sürdürdü. İlk etap kamp çalışmalarının son antrenmanında, futbolcular, pas çalışması ve yarı sahada çift kale maç yaptı. Antrenmana, sakatlığı bulunan Manuel Da Costa ile Kerem Bülbül katılmadı.

Futbolculara, teknik direktör Carlos tarafından 3 gün izin verildi. Yiğidolar, 31 Temmuz Perşembe günü İstanbul’da toplanarak, ikinci etap kampı için Hollanda’ya gidecek.

Kırmızı-beyazlı ekip, ikinci etap kamp çalışmalarına 1 Ağustos’ta başlayacak.

“İYİ BİR KAMP DÖNEMİ GEÇİRDİK”

Roberto Carlos, gazetecilere yaptığı açıklamada, kampın birinci etabını verimle geçirdiklerini belirterek, “İyi bir kamp dönemi geçirdik, fiziksel, taktiksel, tekniksel olarak iyi antrenmanlar yaptık. Tabi zorlu bir dönemdi, ramazan vardı, şimdi bayrama giriyoruz, bunlar bazen zorluyorlar, bazen motivasyon kaybı yapıyor ama bizim arkadaşlar çok iyi çalıştılar, kamp dönemi boyunca da iyi işler yaptılar” diye konuştu.

Futbolcuların performansından memnun kaldığını vurgulayan Carlos, “Geçen sene aramızda olan arkadaşlarımız da bu sene aramıza katılan arkadaşlarımız da gerçekten çok iyi bir şekilde çalışıyorlar ve hepsi de kendi pozisyonlarında gerçekten ciddi bir rekabet yaratıp, takım içerisinde iyi işler yapacaklarını gösteriyorlar” ifadesini kullandı.

Carlos, Hollanda kampında 4 hazırlık maçı yapacaklarını anımsatarak, “Hollanda’da fiziksel, taktiksel, tekniksel bütün antrenmanlarımızı yapacağız” dedi.